Fasetleri Doğru Yapın

WESTERN

Vidasız Faset Çerçeveler İçin Sıkıştırma/Tutma Pensesi

Vidasız faset çerçevelerdeki montaj, sıkıştırma ve tutma için ana pense. Plastik tutma çenelerindeki çift taraflı kanal sayesinde çerçevelerdeki plastik veya metal parçalar yatay veya dikey olarak tutulur. Kayma ve camı çizme riskini en aza indirger. Bir çene ekseni bazı baz bombesini telafi edecek şekilde yapılmıştır.
Dolayısı ile çerçeve ve tüpün sıkıştırılması ahenk içindedir. Çene kalın camlar için çok geniş açılabilir.

                            

 

 


WESTERN

Vidasız Faset Sıkıştırma

Vidasız faset çerçevelerin ilk montajında daha fazla basınç uygulamak için üretilmiştir. Sabit plastik kafalar çift taraflı ve kanallıdır. Kanallar sayesinde çerçevenin plastik veya metal parçaları, yatay veya dikey olarak rahatlıkla tutulur. Kayma veya çizilme riskini en aza indirger. Saptaki eğim elin kaymasını önlemek için dizayn edilmiştir.
 

                              

 

 


WESTERN

Faset Tutma Pensesi

Camı kırmadan faset çerçevelerin vida ve somunlarından tutarak korkusuzca
ayarlayın. Plastik çene içindeki kanal; vida kafasını camı çizmeden tutar. Kanallı metal çene, vidanın somunundan emniyetli şekilde tutar. Köprü ve sapları emniyetli şekilde ayarlayabilirsiniz.

                             

 

 WESTERN

Dar Ağızlı Düz Keski Pensesi

5mm lik kafası ile vidasız faset çerçevelerdeki tüplerin fazlalıklarını kolay ve emniyetli bir şekilde kesilmesini sağlar. Eğimli çeneler camın çizilmesini engeller. Metallerin kesiminde kullanılmaması tavsiye edilir.

                                 

 


. WESTERN

Faset Sap Çekme Pensesi

Sıkıştırmalı fasetlerde köprü ve sapı emniyetli şekilde çıkarmak için kullanılır. Köprü veya sap el ile çekildiğinde camın kırılmasını önler.

                                            

 

 


 

WESTERN

Sap/Köprü Bastırarak Çıkartma

Kolaylıkla ve emniyetli bir şekilde sıkıştırmalı faset çerçevelerde sap veya köprüyü bastırarak çıkarabilirsiniz. Bu basit alet, büyük bir baskıyı hassas bir şekilde fazla efor sarfetmeden sap veya köprüyü camdan çıkarmanıza olanak sağlar. İğne bölümü kolaylıkla yatay veya dikey montaj sistemlerine göre değiştirilebilir. #5021p1 opsiyonel olarak tek iğne de mevcuttur.

 

 

                     

 

 


WESTERN

Faset Tüp Sıyırma Pensesi

Sap veya köprülerdeki tüpleri rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kesici çenelerin aralığı ayarlanabilir, böylece metale zarar vermeden sadece plastiği çıkarabilirsiniz. Çenedeki yarık; metal üzerindeki plastiğin sıyırılmasında kullanılır.

 

 

 


Faset Tüp Genişletme

Sıkıştırmalı faset çereçevelerde sap ve köprüyü daha kolay yerleştirmek için tüpün ağzını açmaya yarayan kullanışlı bir el aleti. Tüplerin fazlalıkları kesilirken sıkıştırma hareketinden dolayı tüpün ağzı içeri doğru daralır ve sap ve köprü metallerinin tüpün içersine yerleştirilmesi zorlaşır. Tüp genişletme aparatını tüpe yerleştirerek tüpün uygun çapa getirilerek sap ve köprünün kolayca yerleştirimesi sağlanır.

                           

 


WESTERN

Vida Ucu Düzeltme Aparatı

Kesilmiş vidaların üzerinde birkaç tur attırarak 1.6mm ve daha küçük çaptaki vidaların kesilmiş taraflarını düzeltebilirsiniz. Sertleştirilmiş karpit çelikten yapılmıştır. Maksimum vida çapı 1.6mm dir.

                        

 

 

WESTERN

Cam Zıpkını
Camı delmek, düzeltmek ve çapağını almak için ullanılır. Elmas konik uç, standart tornavida
  saplarına takılarak kullanılabilir. Sap dahil değildir.

 

 


WESTERN

Polikarbon Artık Temizleme Aparatı

   Polikarbon ve trivex camların kesiminden    sonra kenarlarında kalan artıkları temizlemek için  eşsiz bir aparat. Kavisli kenarlar sayesinde aparat  camın kenarında dengeli bir şekilde artıkları   temizler. İnce köşeli uçlar nilör kanalının içini   temizlemek içindir. Aparat; yay çeliğinin karbon çelik sap içine yerleştirilerek ABD'de yapılmıştır